,,Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest:

 Popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli
 Zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne
 Wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony natury
 Uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw
 Zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać.

kubus