Ważymy sie i mierzymy

"Ważymy i mierzymy" pod takim hasłem upłynął nam w przedszkolu właśnie kończący się tydzień. Przedszkolaki w tym tygodniu dowiedziały się, czym są system metryczny, skala i miara. Sprawdzały, czy łatwo jest zmierzyć się stopą i czy kupowanie na łokcie byłoby wygodne. Miały możliwość poznania różnych wag i miar. Uczyły sie oceniać wagę i miarę "na oko". A dziś by poznać nieco inne miary i by dowiedzieć się, jaką rolę w życiu dziecka i człowieka dorosłego odgrywa prawidłowa masa ciała i prawidłowy wzrost dzieci udały sie na Ośrodka Zdrowia w Daniszynie gdzie Pani Jola - pielęgniarka opowiedziała dzieciom o tym właśnie problemie. W ośrodku dzieci poznały różne wagi i miary niektóre przedszkolaki zostały zważone i zmierzone i okazało się ze niektórzy z nas mają nieco zbyt dużą wagę a inni mają zbyt mały wzrost i wagę jak na swój wiek. Pani pielęgniarka wytłumaczyła dzieciom również, iż w ośrodku zdrowia nie tylko mierzony jest wzrost, poinformowała dzieci, iż można tu jeszcze miedzy innymi zmierzyć ciśnienie oraz zmierzyć poziom cukru w organizmie. Tym zabiegom poddały się panie Pani Irce zostało zmierzone ciśnienie, a Pani Arlecie zmierzono poziom cukru we krwi. Na szczęście obie Panie tryskają zdrowiem. Na zakończenie wizyty w Ośrodku Zdrowia każdy Przedszkolak otrzymał odznakę „Dzielny Pacjent”.
wpis edytowano 2014-01-30, 21:56